SPECJALIŚCI

CZAS ZACZĄĆ PRZYGODĘ

„Patrzenie na piękno przyrody jest pierwszym krokiem do oczyszczenia umysłu”.

– Amit Ray

Marzena Żachowska

Pedagożka specjalna (oligofrenopedagogika, pedagogika resocjalizacyjna) socjoterapeutka, kynoterapeutka.

Certyfikowana przewodniczka kąpieli leśnych Forest Therapy Institiut. Edukatorka seksualna, kursantka mindfulness oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). Nauczycielka przyrody i biologii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu.

Na co dzień specjalistka terapii lasem w Ośrodku Medycyny Naturalnej - Nowy Jantar w Jantarze.

Zanurzy Was w lesie i pokaże z wielką moc lasu. Poczujecie aurę jedności z przyrodą i przypływ zielonych endorfin.

Samuel Sosnowski

Ornitolog, członek Stowarzyszenia Drapolicz, podróżnik i wielki miłośnik zwierząt. Licencjonowany obrączkarz i współpracownik Stacji Ornitologicznej MiIZ PAN od 2014 roku. Członek komisji egzaminacyjnej w trakcie kursów obrączkarskich organizowanych przez Stację Ornitologiczną MiIZ PAN od 2018 roku.

Organizator zajęć teoretycznych oraz terenowych na temat szeroko pojętej wiedzy o ptakach, takich jak morfologia, rozpoznawanie, ochrona, obrączkowanie czy charakterystyka konkretnych gatunków.

Uczestnik dwóch ekspedycji do Republiki Południowej Afryki, organizowanych przez Stację Badania Wędrówek
Ptaków Uniwersytetu Gdańskiego w latach 2019-2020. Wolontariusz w programie ochrony błotniaka łąkowego Towarzystwa Przyrodniczego Bocian na terenie powiatu ciechanowskiego w latach 2017-2020. Strażnik i edukator w rezerwatach przyrody Mewia łacha i Ptasi raj w latach 2020-2021.

Organizator zagranicznych wypraw ornitologicznych m.in. do Hiszpanii, Izraela, Gruzji oraz Meksyku. Jedna z postaci w polskim serialu o obserwacji ptaków ,,Birdwatchers Poland”. Regularnie opowiada o świecie ptaków w telewizji i radiu.

Chciałby zobaczyć wszystkie ptaki żyjące na Ziemi.

Katarzyna Simonienko

Lekarz psychiatra, certyfikowana przewodniczka kąpieli leśnych oraz przewodniczka Białowieskiego Parku Narodowego, promotorka nurtu ekopsychiatrii w Polsce.

W 2008 roku ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w 2015 zdobyła specjalizację z zakresu psychiatrii, a w 2017 obroniła pracę doktorską z zakresu wpływu substancji psychoaktywnych na zdrowie psychiczne u osób chorych na schizofrenię. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy, w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jako lekarz oraz wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny oraz poradnictwie ambulatoryjnym.

Założycielka Centrum Terapii Lasem, od 2018r. prowadzi zajęcia z terapii lasem oraz kąpiele leśne w Puszczy Białowieskiej, zajęcia i wykłady poświęcone tej tematyce.

Autorka książek ”Lasoterapia”, „Nerwy w las” oraz  monografii naukowej „Terapia lasem w badaniach i praktyce”, felietonistka „Newsweek Psychologia”.